13 sierpnia 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE i INTENCJE MSZY św.

19 Niedziela Zwykła,   13 sierpnia 2023

W czasie misji wszystkie parafie są nawiedzane przez Kopię Cudownego Obrazu MB Kodeńskiej i Relikwie bł. Męczenników z Pratulina.

W sobotę 2 września, organizujemy parafialną pielgrzymkę do Pratulina i Kodnia w intencji duchowych owoców misji parafialnych. Chcemy zaprosić Matkę Bożą Kodeńską i Bł. Męczenników z Pratulina, aby przybyli nam z pomocą w duchowej przemianie parafii. Koszt 70 zł (przejazd, obiad i ubezpieczenie). Zapisy w zakrystii.

W poniedziałek ostatni dzień naszej duchowej pielgrzymki na Jasną Górę, Msza św. o godz. 20.00, a następnie Apel Jasnogórski. Bóg zapłać uczestnikom Duchowej Pielgrzymki, którzy codziennie przez dwa tygodnie licznie gromadzili się w świątyni na Eucharystii i Apelu Jasnogórskim, dziękuję Panu Jackowi za oprawę muzyczną i wszystkim posługującym podczas naszych modlitewnych spotkań.

We wtorek 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to tzw. święto nakazane, więc mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. W Polsce uroczystość ta nazywana jest Świętem Matki Bożej Zielnej, dlatego do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione podczas każdej Mszy św. (W ten sposób dziękujemy Bogu za dar pierwszych zbiorów w święto Matki Bożej, która jest najdoskonalszym owocem Bożej łaskawości dla świata. 15 sierpnia do kościoła, każdy przychodzi z bukietem dla Matki Bożej. Podtrzymajmy tę piękną tradycję.)

Decyzją Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski 15 sierpnia jest Dniem Solidarności ze Słowenią. Będziemy modlić się za ofiary powodzi i zbierać ofiary do puszek.

W środę Msza św. o godz. 18.00.

Św. Jan Maria Vianney - patron proboszczów mówił: „Takich mamy kapłanów jakich sobie wymodlimy”, dlatego zapraszam na Mszę św. w intencji Ks. Proboszcza, w dniu imienin, we czwartek 17 sierpnia o godz. 18.00.

Za tydzień  w godz. 15.00-17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu; na godz. 18.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

W sobotę 26 sierpnia odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej pod hasłem: „Ku umocnieniu mojej wiary w Kościół Chrystusowy”. Konferencje tematyczną wygłosi gość specjalny ks. dr Andrzej Kuliberda z diecezji częstochowskiej.  Szczegółowy program pielgrzymki jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Cena 45zł obejmuje dojazd i wpisowe. Mamy kilka miejsc w autokarze, który wyruszy z naszego dekanatu. Zapisy w zakrystii.

W najnowszym numerze Katolickiego Echa Podlasie podsumowanie Pielgrzymki na Jasna Górę, min. zdjęcie z Wołyniec, przedstawiające osoby przygotowujące śniadanie pielgrzymom.

Na parkingu od strony plebanii został ustawiony znak informujący o miejscu parkingowym dla samochodów, które przywożą osoby z niepełnosprawnością. Proszę na każdej Mszy św. zostawiać pod tym znakiem jedno wolne miejsce parkingowe oraz wolny podjazd dla wózków.

Bóg zapłać za ofiarowane kwiaty do przystrojenia ołtarza i figury MB Fatimskiej.

Bóg zapłać za ofiarę na kościół 1000 zł od rodziny z Żelkowa Kolonii. (Dane rachunku bankowego: Parafia św. Józefa Robotnika, ul. Bursztynowa 1, 08-110 Wołyńce; nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340).

INTENCJE MSZY ŚW.  14 - 20 sierpnia 2023

PONIEDZIAŁEK   14 sierpnia 2023

20.0+ Mariana (19), Janinę, Czesławę i Romana Zielińskich oraz ich rodziców

WTOREK   15 sierpnia 2023

8.30  + Jana i Helenę Cepek, Halinę Dąbrowską, wszystkich zm. z rodz. Cepków i Jakimiaków

11.00 Dz-bł.  z okazji 81 rocz. ur. Barbary, z podziękowaniem za otrzymane łaski i prośbą o dalsze Boże błog. i opiekę Matki Bożej dla Jubilatki i całej rodziny

17.00 + Danielę Sienkiewicz  of. Katarzyna i Marek Pawlik z rodziną

P.P.  + Mariannę  (rocz.)

ŚRODA  16 sierpnia 2023

18.00 + Antoninę Ciok (30dz.)

CZWARTEK  17 sierpnia 2023

17.00 + Janinę Skulską (30dz.)

18.00  w intencji ks. Proboszcza z racji imienin  of. parafianie

PIĄTEK  18 sierpnia 2023

18.00  + Władysława i jego rodziców, Pelagię, Zygmunta, Jana, Otolię, Jana, Stanisławę, Aleksandra, Józefę , Cecylię i Jadwigę oraz zm. z rodz. Garbulewskich, Prokuratów, Karpików i Sachanowiczów

18.30  + Danielę Sienkiewicz  (30dz.)

SOBOTA  19 sierpnia 2023

18.00   + za dusze w czyśćcu cierpiące

P.P.  + Antoninę Ciok  of. pracownicy Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Siedlcach

NIEDZIELA  20 sierpnia 2023

8.30  + Jerzego (rocz.), Annę, Jana, Kazimierę, Irenę, Stanisława, Rafała, Edmunda, Bogdana, zm. z rodziny, księży posługujących w naszej parafii oraz dusze w czyśćcu cierpiące

11.00 dz-bł w intencji Hanny i Roberta, którzy dziękują Dobremu Bogu za 15 lat sakramentalnego życia małżeńskiego, za dar dzieci: Wojciecha, Ignacego i Ewy oraz za wszelkie Boże dobrodziejstwa, które otrzymali w tym czasie; i powierzają siebie i swoje dzieci Maryi, św. Józefowi i św. Patronom prosząc o potrzebne łaski na dalsze lata wspólnego życia.

17.00 dz-bł. w 32 rocz. sakramentu małżeństwa Małgorzaty i Adama Kosyl z prośbą o Boże błogosławieństwo, wszelkie potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej dla małżonków i całej rodziny