19 lipca 2020

• XVI niedziela zwykła - 19 lipca 2020

Dziękuję wszystkim, którzy przestrzegają zaleceń sanitarnych i zakładają w kościele maseczki.

Trwają wakacje, niektórzy korzystają z urlopów i mają więcej czasu.  Zachęcam do lektury religijnej książki lub korzystania z dobrych katolickich portali internetowych.  Zapraszam na Msze św. w dni powszednie.

W środę 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

W czwartek po Mszy św. wieczorowej zapraszam na spotkanie biblijne.

W sobotę, 25 lipca obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Jego grób znajduje się w Hiszpanii w Satntiago de Compostella. Jest to najbardziej znany cel pielgrzymek w Europie. Od czasów średniowiecza pątnicy wyruszali na szlak z własnych domów, dlatego cała Europa utkana jest tzw. Drogi św. Jakuba. Jedna z tych dróg wiedzie przez Siedlce. Może kiedyś ktoś wyruszy z Wołyniec…

Również w sobotę wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowcówi podróżujących. Z tej racji w niedzielę po Mszach św. poświęcimy: samochody, motocykle, rowery oraz tak ostatnio popularne hulajnogi. Ofiary zbierane przy poświeceniu będą przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy w ramach „Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr”. Zachęcamy do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą.

W przyszła niedzielę wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny, św. Joachima i Annę. Byli dziadkami Pana Jezusa, dlatego pamiętamy w tym dniu o serdecznej modlitwie za naszych dziadków.

Ks. Biskup zaprasza w niedzielę 26 lipca br. do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin do Parczewa na I Diecezjalną Pielgrzymkę Teściowych i Teściów. Będzie to dobry czas słuchania słowa o misji Teściów oraz czas modlitwy za swoje dzieci i wnuki. Szczegółowe informacje na plakacie.

Bóg zapłać rodzicom dzieci, które w tym roku przeżywały Rocznicę I Komunii św. za ofiarę, która została przeznaczona na zakup ornatu maryjnego.

Bóg zapłać za ofiary składane panom radnym na remont naszej świątyni. W tym tygodniu wpłacono także na rachunek bankowy - 200zł. Dane rachunku bankowego: Parafia św. Józefa Robotnika, Wołyńce 58, 08-110 Siedlce nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340 (także na naszej stronie parafialnej).

Wczoraj zmarł śp. Tadeusz Pawlik l. 82 zam. w Siedlcach; pogrzeb w środę o godz. 14.30 w naszej świątyni i złożenie ciała do grobu rodzinnego na tutejszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…..

Niech Dobry Bóg błogosławi wszystkim Parafianom i Gościom, którzy nas odwiedzają.

INTENCJE MSZY ŚW. 20 - 26 lipca 2020 r.

PONIEDZIAŁEK  20 lipca 2020

18.00  1) + ks. Janusza Stefaniuka of. mieszkańcy Wólki Wołynieckiej

2) ++ Dariusza, Marcina, Jana, Teklę, Martę, Jana, Henryka, Danutę, Mariana, Krzysztofa, Teodora Koperskiego, ks. Janusza Stefaniuka i Mariannę Stefaniuk

P.P. ++ Alinę i Mieczysława Wilk (greg.)

WTOREK    21 lipca 2020

18.00  +Krystynę Paszyńską (1)

ŚRODA  22 lipca 2020

7.00 ++ Janinę (21) i Romana Komorowskich; Wiesławę, Adama i Tomasza Wołosiak

CZWARTEK   23 lipca 2020

18.00  Dz-bł. w 18 rocz. ur. Piotra z prośbą o wszelkie potrzebne łaski, Dary Ducha Świętego i opiekę MB

P.P.   + Zdzisława Szeląga oraz o Boże błogosławieństwo dla żywych i dar życia wiecznego dla zmarłych z rodziny Szeląg  of. matka chrzestna Zdzisława Szeląga

P.P.  + Alinę i Mieczysława Wilk (greg.)

PIĄTEK  24 lipca 2020

18.00  ++ Elżbietę Gawlik i jej rodziców oraz zm. z rodzin Stańskich i Osińskich

P.P.  +Szymona Jastrzębskiego (2)

SOBOTA  25 lipca 2020