30 Niedziela Zwykła 26 października 2025
Dziś w naszej parafii Niedziela seminaryjna; serdecznie witamy ks. dra Piotra Pielaka wykładowcę w Wyższym Seminarium Duchownym naszej diecezji, modlimy się za wspólnotę seminaryjną oraz o nowe powołania; ofiary zbierane na tacę przeznaczone na WSD.
We wtorek Uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza głównych patronów naszej diecezji.
W piątek kończy się miesiąc październik, dziękujemy wszystkim za udział w modlitwie różańcowej w kościele oraz za wspólną rodzinną modlitwę w domach. Dziękujemy KŻR, grupom modlitewnym, dzieciom i młodzieży za przewodniczenie modlitwie w kościele. We czwartek rozstrzygniecie konkursu obecności dzieci na różańcu (dzieci przynoszą zbierane w czasie różańca karteczki przyklejone na wizerunek MB Fatimskiej otoczonej Różańcem).
We czwartek po Mszy wieczorowej spotkanie biblijne. Zapraszam wszystkich chętnych. Po spotkaniu biblijnym sprawy organizacyjne dla lektorów. Bardzo proszę o przybycie. Zachęcamy nowe osoby do włączenia się w posługę lektora.
W sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 8.30 Msza św. w kościele, o godz. 11.00 na cmentarzu: 1) za zmarłych tam spoczywających i 2) za zmarłych polecanych wypominkach. Po Mszy św. poświęcenie nowych pomników. Tego dnia nie ma Mszy św. wieczorowej, o godz. 17.00 procesja na cmentarzu i Różaniec za zmarłych.
W niedzielę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Porządek Mszy św, jak w niedzielę. Msza św. o godz. 8.30 w intencji zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej, po niej pierwszy Różaniec wypominkowy.
Modlitwa różańcowa z czytaniem imion zmarłych polecanych w wypominkach codziennie od 2 do 8 listopada. Kartki wypominkowe wyłożone pod chórem. Nasza modlitwa za zmarłych jest wyrazem wdzięczności za dobro, które od nich otrzymaliśmy i przejawem naszej troski o ich zbawienie. Zachęcamy do rodzinnego wypełniania kartek wypominkowych.
W dniach 1-8 listopada możemy zyskiwać odpust zupełny i ofiarować go w intencji zmarłych. Warunki: Komunia św., nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca św. i wyrzeczenie się przywiązania do wszelkiego grzechu.
Przyjęta Komunia św. w int. zmarłych jest najwspanialszym darem dla naszych bliskich. Zachęcamy do spowiedzi przed Uroczystościami codziennie o godz. 17.30 w czasie Różańca.
Pierwsza Sobota Miesiąca wypada 1 listopada; nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 8.30.
Bóg zapłać wszystkim, którzy zabierają z cmentarza do domów stare znicze i wieńce. Pozostałych parafian prosimy o włączenie się w te inicjatywę, która znacząco obniża koszty utrzymania cmentarza.
Bóg zapłać za wczorajsze sprzątanie terenu wokół kościoła.
Bóg zapłać za ofiary na rzecz parafii: 200zł. (Konto bankowe: Parafia św. Józefa Robotnika, ul. Bursztynowa 1, 08-110 Wołyńce; nr rachunku 23 2030 0045 1170 0000 0290 8340).
INTENCJE MSZY ŚW. 27 października - 2 listopada 2025
PONIEDZIAŁEK 27 października 2025
18.00 1) + Józefa Nieścieruka (9), Zbigniewa Makaruka i dusze w czyśćcu cierpiące
2) + Wiesławę Sachanowicz of. KZR Niepokalanego Poczęcia NMP z Rakowca
P.P. + Jana i Sabinę Kosyl zm. księży i dusze w czyśćcu cierpiące
WTOREK 28 października 2025
18.00 dz-bł. w kol. rocz ślubu Joanny i Krzysztofa z prośbą o Boże błog., wszelkie potrzebne łaski oraz opiekę Matki Bożej
P.P. + Henryka Bareja of. KŻR MB Fatimskiej z Rakowca
ŚRODA 29 października 2025
18.00 + Mariannę (3), Józefa, Henryka Piotrowskich; Janinę, Antoniego, Henryka Bareja; rodziców obojga stron
P.P. + Teresę Strzalińską of. rodzina Gryczanów
CZWARTEK 30 października 2025
18.00 + Leokadię, Bronisława, Zdzisława, Kazimierę Prokurat; Leokadię i Seweryna Pawlik; wszystkich zm. z rodz. Prokuratów, Pucyków, Pawlików, Murdów; zm. chrzestnych; Tymoteusza Stanisławowskiego, Alinę i Mieczysława Wilk, Witolda Bulak, zm. kapłanów oraz wszystkie dusze w czyśćcu cierpiące
P.P. + Jana Kadeja of. wnuk Mateusz
PIĄTEK 31 października 2025
18.00 + Czesława Wolskiego of. Helena Cisak z rodziną
SOBOTA 1 listopada 2025
8.30 + Antoninę, Wacława (17) Woźniak, rodziców z obu stron; Wiesławę, Adama, Tomasza Wołosiak, Franciszka Badaj, Stanisławę Zając, ks. Janusza Stefaniuka oraz dusze w czyśćcu cierpiące mjn
P.P. + Czesława Wolskiego (1-sza Msza św. gregoriańska)
11.00 Msza św. na cmentarzu
1) w int. zm. spoczywających na cmentarzu parafialnym
2) w int. zm. polecanych w modlitwie wypominkowej
NIEDZIELA 2 listopada 2025
8.30 w int. zm. polecanych w modlitwie wypominkowej
P.P. + Henrykę Bareja of. rodz. Świderskich
P.P. + Czesława Wolskiego (1-sza Msza św. gregoriańska)
11.00 + Leokadię i Seweryna Pawlik, Irenę, Aleksandra i Wiktora Kordys, ks. Janusza Stefaniuka, ks. Wacława Semeniuka i ks. Mieczysława Romańczuka
P.P. + Teresę Strzalińską of. rodzina Garbaczewskich
17.00 of. Małgorzata Cepek
Parafia św. Józefa Robotnika
Diecezja Siedlecka, Dekanat Domanicki
ul. Bursztynowa 1
08-110 Wołyńce
tel. 25 643 52 91
Ks. Proboszcz: xjmucha@wp.pl
Adm. stron: parafia.www@wp.pl
23 2030 0045 1170 0000 0290 8340
Parafia w mediach:
MSZE ŚWIĘTE:
Niedziela: 8.30, 11.00, 17.00
Dni powszednie: godzina - 18.00
Środa i sobota godz. 6.00 Msza św. roratnia
Spowiedź: przed każdą Mszą św.
Strona www stworzona w kreatorze WebWave.